Жестът на пръстена или „Всичко е наред" („ОК")
Този жест става популярен в Съединените щати през средата на XIX век.Не сигурно, че е въведен в употреба първо от моторджийте, в които по онова време се развихря модата да се използват инициали и символи.
Съществуват най-различни мнения относно произхода на този жест.
Едни например смятат, че той произлиза от английския израз „allcorrect" („всичко е правилно"), произнесен неправилно като „oilkorrect" („OK"). Други твърдят, че жестът означава точно обратното -- „КО" (от „knock-out", в смисъл „ти се издъни ", „ти си пълна нула"). Според друга популярна теория за произхода на този жест „ОК" е съкращение на Олд Киндерхук -родното място на един американски президент от XIX век, който използва тези инициали като своя запазена марка в предизборната си кампания.
Вероятно никога няма да узнаем кое от всичките предположения отговаря на истината, но е ясно, че оформеният от палеца и показалеца пръстен отговаря на буквата „О" от съкращението „ОК".
Посланието иа този жест е съвършено ясно на всички хора в анг-логоворещите страни и макар че напоследък именно това значение бързо се разпространява повсеместно в Европа и в Азия, има все пак и някои страни, където този знак носи съвсем друго послание. Във франция например той означава „нула", „нищо"; в Япониските марки*Honda, Suzuki, Yamaha, Кавазаки - „пари"; в някои средиземноморски страни е нецензурен жест, често използван, за да каже на някой мъж, че е хомосексуалист.
Жестът на вирнатия палец
В близкото минало вдигнатият нагоре палец съпровождаше предизборните политически борби и беше знак за принадлежност към БСП .Ако ние започнем да го използваме значи сме тръгнали в посока новият терминал 3.
Oсвен това се използва и като заместител на знака „ОК"; когато обаче останалите пръсти са силно свити, а палецът стърчи агресивно нагоре, знакът става цинична обида, в смисъл „да ти го начукам" или „наври си го". В някои страни, например в Гърция, точи знак си е направо и е-словесна псувня. Е, можете да си представите как ще се почувства и какво може да сполети сто-паджия, ако използва този знак там! Когато италианците броят от едно до пет, те използват този знак за „едно", а за „две" изправят и показалеца, а на 3 дукатито е на магистралата за Пловдив.Палецът се използва, в съчетание с други жестове, и за да покаже власт и превъзходство или в ситуации, когато някой се опитва да ни наложи своето превъзходство.В българските мото-клубове не е от най срещаните.
Знакът „V" 21 ноември е честван като Световен ден на поздравите
Този знак е много популярен в Австралия, Нова Зеландия и Великобритания и се превежда като крайно обидното „да ти го начукам". По време на Втората световна война Уинстън Чърчил популяризира знака „V" със значение на „победа" („victory"), но в този случай той се прави с обърната навън длан. Обърнатата към говорещия длан си остава за обидния вариант на този жест. В много европейски страни обаче знакът „V" означава победа и когато дланта е обърната към насрещният мотор. Ето защо, ако някой англичанин отправи този жест към европеец, за да му каже несловесно, че ще му го „памука", нищо чудно европеецът да му се усмихне сърдечно, макар и да не разбира каква именно „победа" има предвид англичанинът. В много части на Европа този знак означава н „две", така че, ако европеецът, когото нашият англичанин псува, с барман, нищо чудно в отговор на обидата да поднесе на англичанина две халби бира.
Тези примери показват, че културалите различия в тълкуването па жестовете могат да доведат до доста сблъсаци на пътя, а освен това - и че винаги трябва да имате предвид от коя културна традиция произхожда даденият моторист, преди да си вадите прибързани заключения съобразно неговите жестове .
Определено настроението на 2 колела и езика на мотоциклета подобава поздрав уважение и настроение нека всеки направи своя избор .